Propozice

(Aktualizováno 6.9.) Přrůběžné informace k 6. ročníku závodu Šilheřovický šlaušek 2018

Letošní závod proběhne v sobotu 8.9.2018. Start i cíl závodu je v areálu TJ Sokol Šilheřovice, kde bude rovněž od 9:30 probíhat prezence a dodatečná registrace závodníků. Prezence dětí s možností dodatečné registrace na místě bude probíhat už od 8.45.

Zájemci se mohou přihlásit do jedné z 14 soutěžních kategorií, ale upozorňujeme, že v případě nedostatečného počtu registrovaných zájemců v dané kategorii (např. méně než 5) může dojít k jejímu sloučení s jinou kategorií. Závody dětí budou probíhat v dopoledních hodinách, hlavní závod na 20 a 40 km odstartuje kolem 13 hodiny. Upozorňujeme, že může dojít k mírnému časovému posunu v případě kolize s vyhlašováním výsledků dětských závodů.

Kategorie:

 • muži 20 km
 • muži 40 km
 • ženy 20 km
 • ženy 40 km
 • dívky 6-7 let (3 km)
 • dívky 8-9 let (3 km)
 • dívky 10-11 let (6 km)
 • dívky 12-13 let (9 km)
 • dívky 14-15 let (12 km)
 • chlapci 6-7 let (3 km)
 • chlapci 8-9 let (3 km)
 • chlapci 10-11 let (6 km)
 • chlapci 12-13 let (9 km)
 • chlapci 14-15 let (12 km)

Časový harmonogram:

 • 08.45 – 09.45 Prezence dětí s možností dodatečné registrace
 • 09.30 – 12.30 Prezence dospělých s možností dodatečné registrace
 • 10.00 – 12.00 Dětské závody
 • 12.00 – 13.00  Vyhlášení vítězů dětského závodu
 • 13.00 Start muži 40 km (2 okruhy)
 • 13.05 Start muži 20 km (1 okruh) a ženy 20/40 km (1 okruh / 2 okruh)
 • 16.00 Oficiální ukončení závodu
 • 16.30 Vyhlášení vítězů
 • 18.00 After párty

Informace o trati:
Závodní trať o délce 20 km bude koncem týdne označena fáborky či šipkami a opět se pojede od hřiště nahoru směrem k pískovně a Černém lesu. Upozorňujeme, že hned první sjezd dolů k pískovně cca 1 km od startu je poměrně náročný. Vinou nedávných deštů jsou zde hluboké výmoly a díry. Proto prosíme dbejte zvýšené opatrnosti!

Závodníci v kategorii 40 km pojedou dva okruhy a závodníci v kategorii 20 km jedou pouze jeden okruh. Trasa vede po lesních a polních cestách a pěšinách (hliněných, šotolinových, kamenitých) a z důvodů několika techničtějších úseků je vhodná především pro horská kola, ale sjízdná je i na trekových kolech. Na trati bude umístěna také občerstvovací stanice, kde budou k dispozici nápoje a ovoce. Aktuální mapa s GPS souřadnicemi je k dispozici na serveru Bikemap.net.

Trasa dětského závodu má cca 3 km a její směr je stejný jako loni, tj. od hřiště nahoru a před lesem doleva dolů. Nejmladší chlapci a dívky (6-9 let) pojedou 1 okruh (3 km), starší dívky a chlapci (10-11 let) pojedou 2 kola (6 km), děti ve veku 12-13 let pojedou 3 kola (9 km) a nejstarší děti ve věku 14-15 let pojedou 4 kola (12 km) . Mapa a GPS souřadnice jsou rovněž k dispozici.

Sprchy:
Pro závodníky budou dostupné sprchy v zázemí fotbalové tribuny. Parkování automobilů bude možné v okolí hřiště. Prosíme dbejte zvýšené opatrnosti a pokynů pořadatelů.

Podmínkou účasti na závodu je registrace a zaplacení startovného ve výši 150 Kč nejpozději do 31. 8. 2018. Platbu je nutno zaslat ve prospěch účtu číslo 255549775/0300 vedeného u Poštovní spořitelny tak, aby nejpozději v pátek 31.8.2017 byla připsána na náš účet. V ceně startovného uhrazeného platbou předem je obsaženo konzumné ve formě nápoje a jídla. Dodatečná registrace přímo na místě v den konání závodu je možná jen do dosažení maximální kapacity závodu. Starovné v tomto případě činí 200 Kč a je bez nároku na konzumné. Chlapci a dívky v kategoriích do 15 let včetně mají závod zdarma a startovné platit nemusí! Pro zapsání do příslušných dětských kategorií je rozhodující datum narození dítěte.

Ochranná přilba je povinná pro závodníky ve všech kategoriích! Přihlášením na závod nebo podáním přihlášky (on-line, nebo na místě) bere každý závodník na vědomí a souhlasí s následujícím čestným prohlášením. Děti mohou závodit pouze s podepsaným souhlasem zákonného zástupce. Z důvodů rychlejšího odbavení u registrace doporučujeme rodičům tento souhlas vytisknout a podepsat předem.

Občerstvení včetně teplého jídla a nápojů je zajištěno v průběhu celého dne.

Z akce může být pořízena fotografická dokumentace. Účastí na akci uděluje účastník závodu Šilheřovický šlaušek souhlas s pořízením a zveřejněním fotodokumentace své osoby, a to za účelem prezentace činnosti pořádajícího zapsaného spolku PSK, a k dalšímu zpracování osobních údajů pro vlastní potřebu PSK.

Další informace budou průběžně doplněny.

20 komentářů u “Propozice

 1. 4.9.2013 odpol. Ahojki – trasa super, ale značení bohužel ještě není,kdyby jsme první polovinu trasy nejeli s klukami co ji znají , tak jedeme dle mapky do večera. Zhupy byly tentokkrát čisté. Druhá polovina je pohodová a vcelku jsme nebloudili – jsme přespolní a půlseniór grupa.Jinak není to vůbec kritika – zítra může být vše v pohodě. Jen na okraj, jak je pro trať kategorie 50+ a nekonečno, zkuste i vyhodnotit nejmladšího a nejstaršího účastníka MTB závodu. Čau a kolu ve zdraví zdar….

  • Dobrý večer, děkujeme za připomínky a jsme rádi, že se vám trasa líbí. Co se týče značení, tak dnes jsme stihli vyznačit první cca 2/3 trasy a zítra budeme pokračovat, takže byste již neměl mít problém. Trať je stejná pro všechny, krom dětí, které mají zvláštní okruh. Letos je již určeno, že vyhodnotíme jen první 3 nejrychlejší z každé kategorie, ale vaše podněty určitě zpracujeme do dalšího ročníku Kolu zdar a těšíme se na vaši účast.

 2. Chtěl bych se zeptat je možná i registrace na místě v den závodu a při registraci dostat doklad o zaplacení pro klub. Děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den, registrace na místě bude možná pouze v případě, že se uvolní místo za závodníky, kteří se nedostavili, ale zaručit vám to nemůžeme. Doporučujeme vám platbu a registraci online. Potvrzení o zaplacení vám vystavíme.

  • Registrace začíná od 9.30 hod., ale není uvedeno v kolik bude ukončena pro předem přihlášené. Díky za odpověď.

   • Dobrý den, v propozicích je jasně uvedeno, že prezence dospělých s možností dodatečné registrace bude probíhat od 09.30 do 12.30. Jelikož jste řádně registrován, tak si můžete startovní číslo vyzvednou kdykoli v tuto dobu.

 3. Dobrý den již jsem nestihl registraci. Je možno se přihlásit i v den konání závodu?
  Děkuji Roman

  • Dobrý den, dodatečná registrace v den závodu nakonec možná bude, ale jen do vyčerpání uvolněných pozic na startovní listině a bude probíhat na místě konání od 10 hodin.

 4. Ahoj. Budou opět letost startovat zvlášť muži a zlášť ženy, tak jak to bylo loni? Nešlo by to dát dohromady? Takto závodí společně pár ženských a už to trošku postrádá atmosféru závodů. S tímto jsem se setkala na vašem závodě prvně. Jinak fajn trasa a už se opět těším :-) :-) Díky :-)

  • Ahoj Lucko, start proběhne ve dvou etapách, ale ženy z obou kategoriích tentokrát odstartují společně s muži závodícími na 20km. Doufáme, že to přidá na atmosféře a budete spokojena. ;) Těšíme se na vaši účast.

  • Dobrý den, společný start nebude. Nejprve odstartují závodníci na 40km trati a s několikaminutovým odstupem je budou následovat závodníci na 20km okruhu.

 5. Chlapi nechcu vám do toho kecat ale ten sjezd kolem pískovny pokud zaprší bude o hubu. Jel jsem to včera a jsou tam rygoly od vody a díry jak hrom.Pokud by se jelo od hřiště dolů k lesu bylo by to pro hobíky a ženské určitě bezpečnější.
  S pozdravem Petr-Hlučín

  • Dobrý den Petře, děkujeme za upozornění. O stavu sjezdu samozřejmě víme a na jeho momentální „nebezpečnost“ jsme upozornili v propozicích a bude ji připomínat i před závodem.

 6. Ahoj, co znamená v dopplednich hodinách start deti? Potřeboval bych vědět přesně, kdy tam mame dorazit. Ktera kategorie pojede prvni a v kolik? Děkuji

  • Ahoj Marku, dle časového harmonogramu uvedeného v propozicích budou dětské závody probíhat od 10.00 do 12 hodin. Přesný čas určíme až na místě podle počtu dětí v jednotlivých kategoriích. Momentálně jsou totiž některé kategorie neobsazené. Prezence dětí s přidělováním čísel a dodatečná registrace bude probíhat od cca od 8:30 do 9:45.

 7. Ahoj,
  bylo by možné zveřejnit ročníky narození ve výsledkové listině ? Nevadí, že nejsou vyhodnocovány zvlášť věkové kategorie, ale určitě nejsem sám, koho mimo celkového pořadí zajímá, jak je na tom mezi „vrstevníky“. :-) Více mě zajímají kolegové padesátníci, než to, kolik mladých kluků mi ujelo.:-) Na startovní listině původně ročníky byly, ale teď jsou pryč.
  Díky, Petr

  • Dobrý den, přihlášení na místě je letos možné, ale je do naplnění kapacity závodu, takže doporučujeme přihlášení nenechávat úplně na poslední chvíli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>