Propozice

(Aktualizováno 6.9.) Průběžné informace k 6. ročníku závodu Šilheřovický šlaušek 2018

Letošní závod proběhne v sobotu 8.9.2018. Start i cíl závodu je v areálu TJ Sokol Šilheřovice, kde bude rovněž od 9:30 probíhat prezence a dodatečná registrace závodníků. Prezence dětí s možností dodatečné registrace na místě bude probíhat už od 8.45.

Zájemci se mohou přihlásit do jedné z 14 soutěžních kategorií, ale upozorňujeme, že v případě nedostatečného počtu registrovaných zájemců v dané kategorii (např. méně než 5) může dojít k jejímu sloučení s jinou kategorií. Závody dětí budou probíhat v dopoledních hodinách, hlavní závod na 20 a 40 km odstartuje kolem 13 hodiny. Upozorňujeme, že může dojít k mírnému časovému posunu v případě kolize s vyhlašováním výsledků dětských závodů.

Kategorie:

 • muži 20 km
 • muži 40 km
 • ženy 20 km
 • ženy 40 km
 • dívky 6-7 let (3 km)
 • dívky 8-9 let (3 km)
 • dívky 10-11 let (6 km)
 • dívky 12-13 let (9 km)
 • dívky 14-15 let (12 km)
 • chlapci 6-7 let (3 km)
 • chlapci 8-9 let (3 km)
 • chlapci 10-11 let (6 km)
 • chlapci 12-13 let (9 km)
 • chlapci 14-15 let (12 km)

Časový harmonogram:

 • 08.45 – 09.45 Prezence dětí s možností dodatečné registrace
 • 09.30 – 12.30 Prezence dospělých s možností dodatečné registrace
 • 10.00 – 12.00 Dětské závody
 • 12.00 – 13.00  Vyhlášení vítězů dětského závodu
 • 13.00 Start muži 40 km (2 okruhy)
 • 13.05 Start muži 20 km (1 okruh) a ženy 20/40 km (1 okruh / 2 okruh)
 • 16.00 Oficiální ukončení závodu
 • 16.30 Vyhlášení vítězů
 • 18.00 After párty

Informace o trati:
Závodní trať o délce 20 km bude koncem týdne označena fáborky či šipkami a opět se pojede od hřiště nahoru směrem k pískovně a Černém lesu. Upozorňujeme, že hned první sjezd dolů k pískovně cca 1 km od startu je poměrně náročný. Vinou nedávných deštů jsou zde hluboké výmoly a díry. Proto prosíme dbejte zvýšené opatrnosti!

Závodníci v kategorii 40 km pojedou dva okruhy a závodníci v kategorii 20 km jedou pouze jeden okruh. Trasa vede po lesních a polních cestách a pěšinách (hliněných, šotolinových, kamenitých) a z důvodů několika techničtějších úseků je vhodná především pro horská kola, ale sjízdná je i na trekových kolech. Na trati bude umístěna také občerstvovací stanice, kde budou k dispozici nápoje a ovoce. Aktuální mapa s GPS souřadnicemi je k dispozici na serveru Bikemap.net.

Trasa dětského závodu má cca 3 km a její směr je stejný jako loni, tj. od hřiště nahoru a před lesem doleva dolů. Nejmladší chlapci a dívky (6-9 let) pojedou 1 okruh (3 km), starší dívky a chlapci (10-11 let) pojedou 2 kola (6 km), děti ve veku 12-13 let pojedou 3 kola (9 km) a nejstarší děti ve věku 14-15 let pojedou 4 kola (12 km) . Mapa a GPS souřadnice jsou rovněž k dispozici.

Sprchy:
Pro závodníky budou dostupné sprchy v zázemí fotbalové tribuny. Parkování automobilů bude možné v okolí hřiště. Prosíme dbejte zvýšené opatrnosti a pokynů pořadatelů.

Podmínkou účasti na závodu je registrace a zaplacení startovného ve výši 150 Kč nejpozději do 31. 8. 2018. Platbu je nutno zaslat ve prospěch účtu číslo 255549775/0300 vedeného u Poštovní spořitelny tak, aby nejpozději v pátek 31.8.2017 byla připsána na náš účet. V ceně startovného uhrazeného platbou předem je obsaženo konzumné ve formě nápoje a jídla. Dodatečná registrace přímo na místě v den konání závodu je možná jen do dosažení maximální kapacity závodu. Startovné v tomto případě činí 200 Kč a je bez nároku na konzumné. Chlapci a dívky v kategoriích do 15 let včetně mají závod zdarma a startovné platit nemusí! Pro zapsání do příslušných dětských kategorií je rozhodující datum narození dítěte.

Ochranná přilba je povinná pro závodníky ve všech kategoriích! Přihlášením na závod nebo podáním přihlášky (on-line, nebo na místě) bere každý závodník na vědomí a souhlasí s následujícím čestným prohlášením. Děti mohou závodit pouze s podepsaným souhlasem zákonného zástupce. Z důvodů rychlejšího odbavení u registrace doporučujeme rodičům tento souhlas vytisknout a podepsat předem.

Občerstvení včetně teplého jídla a nápojů je zajištěno v průběhu celého dne.

Z akce může být pořízena fotografická dokumentace. Účastí na akci uděluje účastník závodu Šilheřovický šlaušek souhlas s pořízením a zveřejněním fotodokumentace své osoby, a to za účelem prezentace činnosti pořádajícího zapsaného spolku PSK, a k dalšímu zpracování osobních údajů pro vlastní potřebu PSK.

Další informace budou průběžně doplněny.

20 komentářů u “Propozice

 1. 4.9.2013 odpol. Ahojki – trasa super, ale značení bohužel ještě není,kdyby jsme první polovinu trasy nejeli s klukami co ji znají , tak jedeme dle mapky do večera. Zhupy byly tentokkrát čisté. Druhá polovina je pohodová a vcelku jsme nebloudili – jsme přespolní a půlseniór grupa.Jinak není to vůbec kritika – zítra může být vše v pohodě. Jen na okraj, jak je pro trať kategorie 50+ a nekonečno, zkuste i vyhodnotit nejmladšího a nejstaršího účastníka MTB závodu. Čau a kolu ve zdraví zdar….

  • Dobrý večer, děkujeme za připomínky a jsme rádi, že se vám trasa líbí. Co se týče značení, tak dnes jsme stihli vyznačit první cca 2/3 trasy a zítra budeme pokračovat, takže byste již neměl mít problém. Trať je stejná pro všechny, krom dětí, které mají zvláštní okruh. Letos je již určeno, že vyhodnotíme jen první 3 nejrychlejší z každé kategorie, ale vaše podněty určitě zpracujeme do dalšího ročníku Kolu zdar a těšíme se na vaši účast.

 2. Chtěl bych se zeptat je možná i registrace na místě v den závodu a při registraci dostat doklad o zaplacení pro klub. Děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den, registrace na místě bude možná pouze v případě, že se uvolní místo za závodníky, kteří se nedostavili, ale zaručit vám to nemůžeme. Doporučujeme vám platbu a registraci online. Potvrzení o zaplacení vám vystavíme.

  • Registrace začíná od 9.30 hod., ale není uvedeno v kolik bude ukončena pro předem přihlášené. Díky za odpověď.

   • Dobrý den, v propozicích je jasně uvedeno, že prezence dospělých s možností dodatečné registrace bude probíhat od 09.30 do 12.30. Jelikož jste řádně registrován, tak si můžete startovní číslo vyzvednou kdykoli v tuto dobu.

 3. Dobrý den již jsem nestihl registraci. Je možno se přihlásit i v den konání závodu?
  Děkuji Roman

  • Dobrý den, dodatečná registrace v den závodu nakonec možná bude, ale jen do vyčerpání uvolněných pozic na startovní listině a bude probíhat na místě konání od 10 hodin.

 4. Ahoj. Budou opět letost startovat zvlášť muži a zlášť ženy, tak jak to bylo loni? Nešlo by to dát dohromady? Takto závodí společně pár ženských a už to trošku postrádá atmosféru závodů. S tímto jsem se setkala na vašem závodě prvně. Jinak fajn trasa a už se opět těším :-) :-) Díky :-)

  • Ahoj Lucko, start proběhne ve dvou etapách, ale ženy z obou kategoriích tentokrát odstartují společně s muži závodícími na 20km. Doufáme, že to přidá na atmosféře a budete spokojena. ;) Těšíme se na vaši účast.

 5. Zdravím, bude start společný pro 20 i 40km? díky za odpověď.

  • Dobrý den, společný start nebude. Nejprve odstartují závodníci na 40km trati a s několikaminutovým odstupem je budou následovat závodníci na 20km okruhu.

 6. Chlapi nechcu vám do toho kecat ale ten sjezd kolem pískovny pokud zaprší bude o hubu. Jel jsem to včera a jsou tam rygoly od vody a díry jak hrom.Pokud by se jelo od hřiště dolů k lesu bylo by to pro hobíky a ženské určitě bezpečnější.
  S pozdravem Petr-Hlučín

  • Dobrý den Petře, děkujeme za upozornění. O stavu sjezdu samozřejmě víme a na jeho momentální „nebezpečnost“ jsme upozornili v propozicích a bude ji připomínat i před závodem.

 7. Ahoj, co znamená v dopplednich hodinách start deti? Potřeboval bych vědět přesně, kdy tam mame dorazit. Ktera kategorie pojede prvni a v kolik? Děkuji

  • Ahoj Marku, dle časového harmonogramu uvedeného v propozicích budou dětské závody probíhat od 10.00 do 12 hodin. Přesný čas určíme až na místě podle počtu dětí v jednotlivých kategoriích. Momentálně jsou totiž některé kategorie neobsazené. Prezence dětí s přidělováním čísel a dodatečná registrace bude probíhat od cca od 8:30 do 9:45.

 8. Ahoj,
  bylo by možné zveřejnit ročníky narození ve výsledkové listině ? Nevadí, že nejsou vyhodnocovány zvlášť věkové kategorie, ale určitě nejsem sám, koho mimo celkového pořadí zajímá, jak je na tom mezi „vrstevníky“. :-) Více mě zajímají kolegové padesátníci, než to, kolik mladých kluků mi ujelo.:-) Na startovní listině původně ročníky byly, ale teď jsou pryč.
  Díky, Petr

  • Ahoj Petře, ročníky určitě zveřejníme.

 9. Dobrý den, prosím Vás, lze děti přihlásit až v sobotu v místě závodu? Děkuji Jiroutová

  • Dobrý den, přihlášení na místě je letos možné, ale je do naplnění kapacity závodu, takže doporučujeme přihlášení nenechávat úplně na poslední chvíli.