Informace k závodu Šilheřovický šlaušek

Aktualizováno (21.9.): Podmínkou účasti je včasná registrace (nejpozději do neděle 16.9.2012) a zaplacení startovného ve výši 100 Kč na č.ú.: 181458933/0600  (do poznámky pro příjemce uveďte své jméno a rok narození).

V současnosti je online registrace uzavřena, ale několika případným zájemcům bude umožněna ještě dodatečná registrace přímo na místě v době od 10 do 13 hodin, kdy bude zároveň probíhat prezence přihlášených.

Trasa závodu povede Černým lesem v katastru obce Šilheřovice. Délka jednoho okruhu je 20km, muži a veteráni (nad 45 let) absolvují dva okruhy, ženy jeden. Start a cíl závodu je v areálu TJ Sokol Šilheřovice, kde bude k dispozici i potřebné zázemí včetně sprch.

Upozorňujeme všechny účastníky, že závod se jede za každého počasí a na vlastní nebezpečí, účastníci mladší 18 let se mohou zúčastnit pouze s písemným svolením rodičů. Cyklistická přilba (řádně upevněná na hlavě) je povinná.

K dnešnímu dni je již celá trasa vyznačena pomocí oranžových šipek, které jsou nastříkány na cestách a stromech u všech křižovatek a odboček. Pro lepší zřetelnost byly přidány papírové fábory a pro majitele navigací je k dispozici aktuální soubor s GPS souřadnicemi trasy.

Trasa doznala mírných změn (viz. aktuální mapy) a vede převážně lesem po zpevněných a nezpevněných cestách používaných lesní technikou, nechybí ale ani technické úseky  po lesních pěšinách (převážně ve druhé čtvrtině závodu), část trasy je vedena přes polní cesty a závěrečný úsek se jede po neudržované asfaltové silnici. Pro ilustraci je doplněn přibližný popis trasy přímo do obrázku s mapou.

Pro zájemce z řad účastníku závodu je možné zajistit ubytování v penzionu Na náměstí za zvýhodněnou cenu.

Orientační časový harmonogram:

• 10:00 až 13:00 – presence a registrace závodníku
  • 14:00 – start muži
  • 14:10 – start veteráni
  • 14:20 – start ženy
  • 17:00 – vyhlášení vítězů, předání cen, losování tomboly, …
  • 20:00 – after party nejen pro závodníky

GPX soubor s aktualizovanou trasou závodu: Šilherovický Šlaušek

Partnerem akce je http://www.stevensbikes.cz a firma Kolík – www.kolik.org

Satelitní mapa s popisem trasy:

Aktualizovaná mapa trasy:

Profil trasy:

Profil trasy

Příspěvek byl publikován v rubrice Šlaušek 2012 a jeho autorem je adminpsk. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

30 komentářů u “Informace k závodu Šilheřovický šlaušek

• Dobrý den, prosím budou zveřejněny nějaké fotografie? Děkuji

• Dobrý den, ano fotografie ze závodu budou zveřejněny přímo na stránkách v nejbližší době.

• Dobrý den, jsou někde zveřejněny fotografie od pána co fotil v rokli v 1/3 závodu (foceno s bleskem) ?

1. Hojka Dejve namáš trasu ve formátu pro GPSky ?

• Dobrý den, už jste nějak pokročili s těmi GPS souřadnicemi?

2. Dobrý den chci se zeptat zda už je na světě mapa závodu ve formátu GPX ?

3. Dobrý den , bude trasa značena ještě před závodem ?
    Pokuď ano , kdy ?
    Díky za info

• Dobrý den, ano trasa bude vyznačena a to nejpozději den předem.

4. Zdravím, je pouze registrace nutná do 16.9. nebo i zaplacení startovného? Nebo stačí se pouze zaregistrovat a platbu provést během týdne?

• Zdravim, platbu staci provest i behem tydne, ev. na miste. A to pred zavodem od 10-13hod., kdy bude umoznena take dodatecna registrace.
      DT

5. Dobrý den, bude na web přidán seznam startujících?
    Díky

• Dobrý den, seznam přihlášených bude na stránky přidán během dnešního dne.

6. zdravím, podle ostatních komentářů lze zaregestrovat a zaplatit na místě 2 hod před startem, je to tak, díky E.

• Dobry den,
      ano je tomu tak. Zaplaceni startovneho a dodatecna registrace bude mozna na miste (Areal TJ Sokol Silherovice, 22.9.2012 v dobe od 10 do 13 hodin pred startem). Berte prosim na vedomi, ze z kapacitnich duvodu nemusi byt registrace umoznena vsem dodatecnym zajemcum. Dekujeme za pochopeni.
      S pranim hezkeho dne za PSK
      David Tomcik

7. Budou po závodě k dispozici sprchy? A úschovna kol? Případně úschovna věcí v době závodu?

• Dobry den, sprchy budou k dispozici primo na miste (areal TJ Sokol Silherovice). Upozornujeme, ze se jedna o spolecne sprchy, ktere slouzi fotbalistum. Na miste bude zverejnen harmonogram, kdy budou zpristupneny zvlast zenam a muzum. Bohuzel uschovna kol, ani veci behem zavodu, na miste nebude. Pracujeme na tom, aby byla parkoviste hlidana brigadniky. Omlouvame se za pripadne komplikace, je to pro nas prvni rocnik, ktery diky velkemu zajmu Vas zavodniku delame uz ted na podzim, na posledni chvili jako verejny. Upozornujeme take na to, ze ve vysledkove listine bude zverejneno pouze poradi bez vyslednych casu. Delame amatersky zavod a oficialni mereni je dost nakladna polozka. Uvidime pristi rok dle ohlasu zucastnenych. Dekujeme za pochopeni.
      S pozdravem za PSK
      David Tomcik

• Dobry den, omlouvame se za zpozdeni..
        Vypsali jsme tri kategorie, zeny jedou 20km, muzi a veterani 40km. Chapci mladsi 18ti let pojedou take 40km. Nemusi se bat, ze to nezvladnou, trat neni narocna.
        Tesime se navidenou v sobotu.
        Za PSK David Tomcik

8. Ahoj dá se trošku blíže popsat trasa? Jede se po šotolině, technický lesní terén …? díky

• Ahoj, obecný popis trasy jsme zveřejnili a podrobnější popis samozřejmě ještě doplníme, ale zběžně zkusím popsat trasu i zde. Po startu z hřiště se jede po kousek polní cestě pro zemědělskou techniku, ústící do lesa, kde se napojí na asfaltku, která se ale hned za křižovatkou mění na uježděnou lesní cestu, místy zpevněnou hrubým štěrkem, následuje polní cesta přes louku a dále techničtější úsek po lesní pěšině, která se po čase opět napojí na širší lesní cestu. Následuje kousek asfaltu a opět lesní cesta (místy travnatá) vedoucí až k bažantnici. Druhá polovina okruhu je již téměř rovina, na které se střídají zpevněné a nezpevně úseky lesní cesty a od lesa k hřišti se jede po rozbitá asfaltce.

• Čau Michale, výsledky budou zveřejněny snad zítra.