Registrace na 2. ročník závodu spuštěna

Právě jsme spustili registraci na závod Šilheřovický šlaušek 2014, který se koná v sobotu 6.9.2014. Po zkušenostech z minulých ročníků jsme se letos rozhodli přistoupit k několika změnám.

Jelikož bychom rádi z Šilheřovického šlaušku měli akci, na které je vedle samotného měření sil neméně důležité setkat se s kamarády a lidmi podobné „krevní skupiny“, dobře se pobavit a zároveň se i trochu odlišit od jiných závodů v okolí, tak jsme se pro letošní rok rozhodli zrušit věkové kategorie v závodě mužů a žen. Sváteční jezdci a pohodáři mohou poměřit své síly na 20 km okruhu, u těch zdatnějších předpokládáme účast na 40 km trati. Podobně jako loni ani letos u nás nenajdete čipovou časomíru.

Další novinkou je nutnost zaplatit startovné ve výši 150 Kč na účet občanského sdružení číslo 255549775/0300 předem. Startovné je nevratné a v ceně je, mimo jiné, zahrnuto i malé občerstvení. Závod pro chlapce a dívky ve věku od 6 do 14 let je opět zdarma!

Trasu závodu momentálně ladíme, ale z větší části bude vycházet z loňského okruhu. Start i cíl bude opět v areálu hřiště TJ Sokol Šilheřovice. Podrobnější informace uvedeme v nejbližší době v propozicích.

Jsme si vědomi, že každému nemusí toto nové schéma vyhovovat, ale věříme, že se i přesto najde spousta zájemců, kteří výše uvedené změny přivítají a ocení. Spíše než o kvantitu a nekompromisní závod nám jde totiž o kvalitu a pohodu pro všechny zúčastněné a proto jsme se mimo jiné rozhodli omezit i počet startujících.

V letošním roce se tedy bude závodit v následujících 8 kategoriích:
A)
- muži 20 km
- muži 40 km
B)
- ženy 20 km
- ženy 40 km
C)
- dívky 6-10 let – 5 km
- dívky 11-14 let – 10 km
- chlapci 6-10 let – 5 km
- chlapci 11-14 let – 10 km

Zájemci se mohou přihlásit zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je adminpsk. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Registrace na 2. ročník závodu spuštěna

  1. Zdravim, v kolik se planuje start? diky za odpoved

    • Dobrý den, start hlavního závodu mužů a žen je ve 14 hodin.
      David

  2. Zdravím….ŠŠ je velmi zajímavá akce,ale rušení kategorií je dosti nepovedené a nechápu jeho význam.Z mého pohledu a s přihlédnutím k množství podobných závodů se stává ŠŠ méně atraktívní…..

    • Dobrý den, děkujeme za komentář. Abych byl upřímný, tak musím říct, že i my mezi soubou jsem o tomto kroku dlouze a vášnivě diskutovali a nakonec jsme se rozhodli pro tuto varinatu. Jsme si vědomi, že části závodníku tato změna vyhovovat nemusí, ale doufáme, že většina bude spokojena.